Dwa sposoby na układanie listew przypodłogowych. Który wybrać ?

Listwy przypodłogowe to ważny element wykończenia wnętrza. Ich obecność w pomieszczeniach jest niezbędna, jeżeli zależy nam na eleganckim i spójnym wyglądzie wnętrza. Pozwalają na ukrycie nieeleganckich wykończeń na styku podłogi ze ściana oraz stanowią świetną osłonę dla kabli biegnących wzdłuż podłogi.

Wybieramy metodę montażu listew przypodłogowych.

Montaż listew przypodłogowych to zazwyczaj jedna z ostatnich prac podczas remontu lub wykańczania domu. Dlatego dobrą wiadomością będzie informacja, że układanie listew to czynność nieskomplikowana, którą większość z nas może wykonać samodzielnie. Do wyboru mamy dwa rodzaje montażu:

  • instalacja listew za pomocą silikonu lub kleju

  • mocowanie za pomocą klamer.

Klejenie listew przypodłogowych do ściany.

Najczęściej stosowanym sposobem mocowania listew pozostaje ich przyklejenie do ściany . Na popularność tej metody w

głównej mierze wpływa fakt, że jest to metoda szybka i stosunkowo tania. Do wykonania tych działania niezbędne jest posiadanie odpowiedniego silikonu lub kleju montażowego. Mankamentem tego sposobu jest to, że listwy przyklejone są na stałe, więc podczas następnego remontu trzeba będzie je odrywać.

Klamry naścienne – praktyczny sposób na montaż listew przypodłogowych.

Znacznie bardziej rozważnym rozwiązaniem wydaje się montaż listew za pomocą klamer. Dzięki temu przy następnym malowaniu wystarczy tylko zdjąć listwy na czas remontu. Bez względu na to czy wybierzemy klamry plastikowe czy metalowe, najlepiej montować je na ścianie w odległości około 40-50 cm. Zapewni to idealne dopasowanie listew do ściany. W przypadku krzywych powierzchni ściennych, należy klamry zamontować w mniejszych odległościach.

Autor

  • Ukończył Wyższa Szkołę Budowlaną. Jednak na co dzień zajmuje się doradztwem i tworzeniem blogów. Jego hobby to żeglarstwo i turystyka górska.

2 thoughts on “Dwa sposoby na układanie listew przypodłogowych. Który wybrać ?

  1. Montowałem listwy podłogowe za pomocą klamer i po jakimś czasie mi odpadły od ściany. Najlepiej je montować raz na zawsze na klej.

  2. Montując listy przypodłogowe na klej trzeba mieć wszystko dobrze wymierzone, żadne poprawki później nie wchodzą w grę.

Comments are closed.