Piłkołap lub siatka ochronna

W przypadku boisk szkolnych i tych na których grają drużyny lokalne normą są siatki ochronne, bo przy boiskach znajdują się domy jednorodzinne, bloki lub nawet ogródki działkowe i dlatego coś takiego jak piłkołap, czyli siatka wysoka na około sześć metrów musi się pojawić.

Mowa tu głównie o tym, że piłka która wyleci poza boisko może uszkodzić roślinność lub jakieś przedmioty znajdujące się na balkonie domu jednorodzinnego. Przedmioty te zazwyczaj nie są drogimi, ale czasami piłka strąca skrzynkę z kwiatami z balustrady balkonu, a skrzynka ta rozbija szybę przednią drogiej limuzyny zaparkowanej pod danym balkonem. Tego typu sytuacja się zdarzały i będą się zdarzać, ale siatka ochronna zmniejsza znacząco ryzyko powiązane z wystąpieniem tego problemu.

Blisko dwie dekady temu taki piłkołap przy boisku szkolnym był standardową siatką, a słupki ogrodzeniowe były trzy razy wyższymi od standardowych, czyli te zabezpieczenia były robione z dostępnych powszechnie siatek z drutu i z metalowych słupków. Obecnie wytwarzanie tego typu zabezpieczeń, czyli tych siatek ochronnych wygląda inaczej , czyli to nie jakaś tam druciana siatka, która koroduje i może ulec rozerwaniu po kilku latach. W czasach obecnych ta siatka jest wykonywaną maszynowo z syntetycznego sznurka i na dokładkę zawieszona jest na elastycznych tyczkach. Jednym słowem tego typu siatka jest o wiele trwalszą od standardowej siatki ogrodzeniowej i montuje ją wyspecjalizowana firma.

Montaż siatki zabezpieczającej przy budynku szkolnym to zadanie dla wyspecjalizowanej firmy, czyli dla przedsiębiorstwa, które postawi siatki zabezpieczające okoliczne budynki, w tym budynki szkolne z salami lekcyjnymi. W tych wszystkich budynkach znajdują się okna, które mogą ucierpieć, a wyspecjalizowana firma montuje siatkę zabezpieczającą za pomocą podnośnika koszowego i zgodnie ze standardami. Mowa tu dokładnie o tym, że takie boisko, które znajduje się przy szkole może być też wykorzystywane do rozgrywek międzyszkolnych i dlatego też siatki zabezpieczające mogą niemal okalać tego typu obiekt, po to by nie doszło do przypadkowego uszkodzenia własności prywatnej.

Autor

  • Ukończył Wyższa Szkołę Budowlaną. Jednak na co dzień zajmuje się doradztwem i tworzeniem blogów. Jego hobby to żeglarstwo i turystyka górska.

2 thoughts on “Piłkołap lub siatka ochronna

  1. Przy moim bloku jest całe boisko otoczone piłkołapem i dzieci mogą grać spokojnie w co tylko chcą.

  2. Mieszkam w bloku przy boisku i niestety siatka ochronna jest tylko od strony parkingu a już od strony bloku nie. Powinno całe boisko być zabezpieczone, aby piłki nie wpadały na balkony.

Comments are closed.