Pożyczki bez bik – charakterystyka

Pożyczki bez bik – co to oznacza?

Pożyczki bez bik są dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują nagłego zastrzyku gotówki. Co to oznacza dla potencjalnego klienta? Firmy, które oferują pożyczkę pieniędzy nie będą weryfikować Nas w Biurze Informacji Kredytowej. Nie świadczy to jednak o tym, że każdy dostanie pożyczkę w takiej firmie. Zazwyczaj jest sprawdzany w innych instytucjach, przykładowo w Biurze Informacji Gospodarczej, zwanej BIGiem a także KRD, czyli w Krajowym Rejestrze Długów. Przedsiębiorstwa udzielający pożyczek pozabankowych, muszą w jakiś sposób sprawdzić wiarygodność, dlatego też właśnie dochodzi do wspomnianych zapytań. Łatwiej jednak z całą pewnością uzyskać pożyczkę bez BIK, bowiem nie każde zadłużenie wpisywane jest w inne rejestry. Jeśli jednak jesteśmy poważnie zadłużeni, przyznanie pożyczki bez bik również będzie bardzo wątpliwe. Trzeba również pamiętać, że to drogie pożyczki, a raty będą wyższe ,niż przy kredycie w banku.

Pożyczki bez bik – czy warto?

Na pytanie, czy warto skorzystać z pożyczki pozabankowej bez bik nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli chcemy skorzystać z takiego rozwiązania, musimy zdać sobie sprawę z tego, że taka pożyczka nie będzie tania. Bardzo często musimy spłacić dwukrotność pożyczonej kwoty, jednak gdy nie mamy możliwości wziąć kredytu w banku , to czasami jedyna możliwość by uzyskać potrzebne nam pieniądze. Jeśli wiemy, że damy radę spłacić to zobowiązanie, możemy się na nie zdecydować. Powinniśmy jednak z głową pożyczać pieniądze w takich instytucjach, by nie wpaść w spiralę długów, bowiem to łatwe źródło pieniędzy, może przerodzić się w coś znacznie gorszego, co w przyszłości może spędzać nam sen z powiek. Zazwyczaj dostęp do takich pożyczek jest bardzo prosty. Wniosek składamy przez internet, na odległość podpisujemy umowę, a wypłata pożyczki następuje bardzo szybko, na podane konto bankowe. Ten łatwy dostęp do pieniędzy może być zgubny, dlatego jak najbardziej pożyczajmy, ale w odpowiednich sytuacjach oraz z głową!

Autor

  • Ukończył Wyższa Szkołę Budowlaną. Jednak na co dzień zajmuje się doradztwem i tworzeniem blogów. Jego hobby to żeglarstwo i turystyka górska.

2 thoughts on “Pożyczki bez bik – charakterystyka

  1. Z braniem szybkich pożyczek trzeba uważać, aby nie popaść w spiralę zadłużenia, trzeba brać je rozważnie tylko w razie konieczności.

  2. Wziąłem szybką pożyczkę pozabankową na zakup nowego samochodu, szybka wypłata gotówki i dogodne raty, a najważniejsze że zero papierologii.

Comments are closed.